Atrakcje w nadmorskim Dźwirzynie

Dźwirzyno to miejscowość leżąca pomiędzy Morzem Bałtyckim a jeziorem Resko Przymorskie [widoczne na google.pl/maps/place/Resko+Przymorskie/]. Z tego względu jest to wymarzone miejsce na urlop dla każdego, kto lubi wypoczywać, korzystając z różnorodnych wodnych atrakcji. Dźwirzyno jest jednak miejscowością, w której świetnie odnajdą się nie tylko sportowcy, ale także rodziny z dziećmi czy osoby doceniające możliwość wypoczynku na pięknej, piaszczystej plaży.

Dźwirzyno jest letniskiem znanym z wyjątkowo ładnej plaży – jest ona szeroka i pokryta czystym piaskiem, dlatego też opalanie się czy gra w siatkówkę plażową to duża przyjemność. Naturalnie, wypoczywając w Dźwirzynie, można również kąpać się w morzu, jest tam bowiem wydzielona część do kąpieli, która w szczycie sezonu, czyli w czasie wakacji, jest strzeżona. Każdy kto podczas letniego wypoczynku chciałby spróbować czegoś nowego, powinien spędzić trochę czasu nad jeziorem Resko Przymorskie – można tam pożyczyć sprzęt pływający, a także skorzystać z usług działającej szkoły windsurfingowej, gdyż jezioro jest wymarzonym miejscem na rozpoczęcie nauki pływania na desce, ale także rozwijania już posiadanych umiejętności. Warto wspomnieć, że przy jeziorze znajduje się port rybacki – to przystań, w której cumują kolorowe kutry rybackie, ale także miejsce, z którego można wyruszyć w rejs jednym ze statków wycieczkowych. Miejsce to bardzo przypomina nam Juratę [widoczna na geopolityka.org.pl], ma podobne atrakcje i aurę nadmorskiej wsi.

Należy pamiętać, że Dźwirzyno jest miejscowością, która ma do zaoferowania coś więcej niż tylko wodne atrakcje. W letnisku znajduje się Ścieżka Zdrowia, którą powinien pokonać każdy amator aktywnego wypoczynku. Ścieżka jest dosyć długa, ponieważ mierzy około 1600 m, a w jej kilkunastu punktach zostały ustawione przyrządy sportowe, na których można poćwiczyć różne partie ciała. Kolejnym miejscem, które musi odwiedzić każdy fan sportu, jest Centrum Sportu i Rekreacji w Dźwirzynie. Na miejscu znajdują się między innymi boiska sportowe, siłownia, sala fitness oraz miejsce do gry w minigolfa. Jak widać, to okolica pełna sportowych atrakcji.

Baza noclegowa w Dźwirzynie [widoczna na meteor-turystyka.pl] jest spora i na pewno spełni oczekiwania każdego turysty. Można znaleźć noclegi w ośrodku wczasowym, domku letniskowym, pensjonacie, prywatnej kwaterze i willi. Ceny za pokój są różne, jednak w niektórych obiektach można zatrzymać się już za 20 zł za noc.