Ciekawe zakątki Mikoszewa

Jurata to bez wątpienia jeden z wielu wspaniałych nadmorskich kurortów, który co roku zaprasza wielu turystów. Jeśli jednak wasze wakacje chcecie spędzić w ciszy rozkoszując się skarbami natury, to mamy dla Was coś specjalnego.
Na obszarze Żuław Wiślanych leży malutka wioska rybacka Mikoszewo. Ta miejscowość ma wiele atutów, dlatego też jest chętnie odwiedzana przez turystów. Mimo że jest dosyć popularna, to nawet w pełnym sezonie letnim nie spotka się tutaj tłumów. Dlatego też zachowuje ona swój kameralny charakter i jest bardzo nastrojowa i przytulna.

Turystom oferuje się tu ciekawe opcje noclegowe. Wśród nich można znaleźć np. domki letniskowe na wynajem albo też kwatery prywatne. Takie noclegi zapewniają pełną prywatność, dlatego wiele osób się na nie decyduje. Jeśli chodzi o inne propozycje w tej kwestii, to w miasteczku jest też kilka pensjonatów i małych hotelików. W nich można komfortowo przenocować i spędzić miło czas. Coraz większą popularnością cieszą się też gospodarstwa agroturystyczne. W tym miasteczku jest ich co najmniej kilka. Takie gospodarstwa zapewniają nie tylko noclegi, ale również ciepłe, domowe posiłki. Na ich terenie można przyjrzeć się życiu codziennemu zwierząt hodowlanych, a nawet pojeździć konno. Wiele młodych ludzi wybiera też noclegi na polach namiotowych. Takich specjalnie wydzielonych do tego miejsc jest w Mikoszewie bardzo dużo. Mogą być ciekawym przeżyciem, bo nocuje się w otoczeniu samej natury. Co więcej są bardzo tanie, a to ich duża zaleta.

Mikoszewo jest uroczą miejscowością, gdzie można bardzo przyjemnie spędzić każdy dzień. W sezonie letnim warto skorzystać z kąpieliska i strzeżonej plaży, poza tym, da się także wypłynąć w morze łódką czy kutrem rybackim. Wypływa też stąd prom, co jest bardzo interesujące. W Mikoszewie Wisła wpada do Morza Bałtyckiego, warto więc z bliska to miejsce obejrzeć. Inną ciekawostką jest kolej wąskotorowa, jej szlak prowadzi do Nowego Dworu Gdańskiego, a także do Sztutowa.

Nazwa wsi pochodzi od pewnej sytuacji, która wiąże się z pobytem Wielkiego Mistrza Krzyżackiego w tych rejonach, w XIII wieku. Właśnie ta ciekawostka wzbudza wielkie zainteresowanie u turystów, którzy chętnie dowiadują się czegoś więcej o tej okolicy i jej historii. Mikoszewo jest małą miejscowością, ale wiele oferuje turystom. Baza gastronomiczna również jest tu całkiem solidnie rozwinięta, można więc też popróbować miejscowych specjałów.