Nowęcin – rzeczy, które koniecznie trzeba zobaczyć

Jeśli już zarezerwujemy urlop w Nowęcinie, szybko przekonamy się, iż jest to całkiem nieduży kurort nad Morzem Bałtyckim. To jednak nie powinniśmy się pod żadnym pozorem przejmować, iż zabraknie tutaj dla nas ciekawych atrakcji turystycznych. Przede wszystkim z tego względu, że właśnie tutaj znajduje się doskonała baza noclegowa do tego, by robić sobie również wycieczki do ciekawych miejsc wypadowych. Na pewno takim miejscem, które znajduje się dosłownie w zasięgu ręki, jest jezioro Sarbsko.

Te przybrzeżne jezioro, może nie wyróżnia się zbyt dużą głębokością. Za to jednak jego powietrza jest bardzo imponująca. Możemy szybko przekonać się również, że to właśnie ten akwen jest idealny dla początkujących, którzy chcą spróbować swoich sił w Windsurfingu. Oczywiście, nie są to jedyne atrakcje, jakie na nas czekają. Ponieważ wystarczy wybrać się brzegiem Morza Bałtyckiego, nieco w kierunku na wschód, by móc dotrzeć do miejscowości o nazwie Ulinia. Ponieważ, właśnie tutaj nadal w wodach Bałtyku znajduje się wrak statku. Nie jest to, może spektakularny widok, ale nad powierzchnią wody wystają dwa maszty.

Natomiast, jeśli zmienimy kierunek spaceru i wybierzemy się z Nowęcina na zachód, będziemy mieli niepowtarzalną okazję do tego, żeby zwiedzić tutejszy Słowiński Park Narodowy, ciągnący się aż do samych Rowów. Zatem nie każdy jest w stanie wybrać się na spacer o długości 30 kilometrów. Oczywiście, warto zwiedzać park, chociażby etapami, bądź jadąc na rowerze. Ponadto u wejścia, znajduje się drewniana wieża widokowa. Można z niej podziwiać fantastyczne widoki zarówno na Morze Bałtyckie, jak i również pobliskie jeziora przybrzeżne, w tym jezioro Łeba znajdujące się niemalże u podnóży wieży.

Doskonałą atrakcją będzie również wyprawa na Wydmy. Idąc około 6-7 kilometrów od Łeby plażą w kierunku głębi Słowińskiego Parku Narodowego, dotrzemy do miejsca, które na pierwszy rzut oka wygląda jak Sahara. Rzeczywiście, olbrzymia wydma, wywołuje niesamowite wrażenie. Ciekawostką jest również to, iż cały czas przesuwa się ona w głąb lądu. Wybierając się do Nowęcina na wczasy lub nawet na dłuższy weekend, zawsze mamy niepowtarzalną okazję do tego, żeby zobaczyć tutejsze ciekawe miejsca. Jedynie wtedy warto nastawić się na nieco dłuższe spacery, bądź wyprawy rowerowe. Takie wyprawy na pewno będą zaliczać się do jednych z najbardziej owocnych.