Rezerwat Bór

W okolicach Białego Dunajca w Nowym Targu znajduje się rezerwat torfowiska „Bór na Czerwonem”. Jest to rezerwat gdzie zobaczyć można mchy i całe plantacje torfowców. Jest to niezwykłe uroczysko, polecane na wypoczynek dla całych rodzin.
W 2010 roku otwarto wspaniałą ścieżkę edukacyjną w tych okolicach.
W ciepłe letnie dni przybywają w okolice tego rezerwatu naprawdę duże grupy turystów, którzy spacerując kładką na Białym Dunajcu, wybierają się na dłuższy spacer do Rezerwatu. Również osoby niepełnosprawne mogą spacerować okolicami rezerwatu.
Ścieżka edukacyjna, to ponad kilometr trasy z pięknym drewnianym pomostem i niewielką wieżą widokową. Największą atrakcją jest przede wszystkim taras widokowy na wielkim torfowisku, z którego oprócz oglądania unikatowej fauny i flory tego terenu, można także podziwiać panoramę Tatr. Rezerwat „Bór na Czerwonem” to jedyna cześć torfowisk na terenie Kotliny Orawsko-Nowotarskiej objęta ochroną przyrodniczą. Na całym szlaku porozstawiane są tablice informacyjne o każdym ważniejszy miejscu na szlaku w rezerwacie.
W okolicach dla turystów żadnych przygód znajduje się druga ścieżka przyrodniczo-edukacyjna. Gdy już zejdziecie z pomostu, kierujcie się nieco na wspak do drewnianej wiaty drewnianej, gdzie znajdują się duże skupiska błotnych lasów. Tu także znajdziecie kilka tablic informujących o czynnej ochronie rezerwatu i okolic.
Łatwym sposobem dotarcia do Rezerwatu Bór na Czerwonem jest ścieżka pieszo-rowerowa, która ma początek przy ulicach na skrzyżowaniu ulic Podtatrzańskiej i Sikorskiego. A w samych okolicach zobaczyć można podniebne loty dzięki szybowcom z Aeroklubu Nowy Targ. Panorama Tatr z punku Widokowego zapiera dech w Piersiach, te góry zachwycają niejednego turystę.