Seniorzy na wakacje? Zalety Gdyni

Jak można przypuszczać, że osoba skromna i biedna posiada górę pieniędzy? Zastanowić się należy ile ukrytych skarbczyków znalazło swe zastosowanie na wysypisku śmieci, a ile pośmiertnej "zakiszonej" kasy skrywanej przed samym sobą i rodziną zasila banki nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie. Pieniądze przeznaczone na czarną godzinę. Młode pokolenia nie mają pojęcia czym jest sławetna czarna godzina, która podczas wizyt u dziadków niejednokrotnie niweczy życiowe plany, a jeśli nie życiowe – to na najbliższy weekend. Skąpstwo polskiego seniora od lat osiąga apogeum, ale opiera się ono głównie na odpychaniu od źródełka najbliższej rodziny. Takiego zjawiska nie ma w przypadku pojawienia się osób obcych, które są lepsze i milsze niż syn, córka, wnuk czy wnuczka. Seniorzy z łatwością padają ofiarą oszustów, ale grosza nie sypną bliskim, a nawet jeśli, to przemówienie wygłaszane podczas darowizny czy pożyczki szarpie młodszym mocno nerwy. Czarna godzina to nic innego jak wydarzenie natury losowej, która z pewnością wkrótce się pojawi i na nią trzeba będzie przeznaczyć jeśli nie wszystkie, to przynajmniej część oszczędności, przy czym korzystać z odłożonych zasobów może wyłącznie oszczędzający na tę godzinę środki.

Oczekiwanie na czarną godzinę zubaża jakość życia – mało kiedy słyszy się o seniorach, którzy chcą wyjechać na fajne wakacje (co najwyżej do sanatorium, za niewielką dopłatą). A przecież Trzeci Wiek nie powinien być spędzany na liczeniu kasy w sekrecie, tylko na korzystaniu ze zgromadzonych zasobów finansowych. Tymczasem wiele osób po siedemdziesiątce nie tylko w wakacje zamyka się w domu. A przecież wyjazd na wypoczynek, zwłaszcza nad polskie morze ma same zalety. Zdrowotne właściwości klimatu nadmorskiego oraz piękne krajobrazy z piaszczystą plażą i morzem włącznie pozwolą na spędzenie miłych chwil i umożliwią seniorom wypoczynek oraz oderwanie się od szarej codzienności. Spacer i relaks w Gdyni, pięknym nadmorskim mieście dadzą seniorom chwilę wytchnienia, sposobność zwiedzenia i zobaczenia czegoś nowego jak i również poprawią samopoczucie. Na tym etapie życia warto korzystać z wyjazdu na wypoczynek, póki jest to jeszcze możliwe.

Nadmorska baza turystyczna bardzo dobrze jest zorientowana w potrzebach osób starszych, a komfortowe pokoje noclegowe zarezerwowane (Gdynia noclegi – www) na czas pobytu w Gdyni mają to do siebie, że każdy senior znajdzie coś dla siebie.