Świnoujście – najskuteczniejszy polski anty-aging

Kult młodości nie jest wynalazkiem czasów współczesnych, już w starożytności można było zauważyć kult młodego i pięknego ciała. Z młodym wyglądem nie ma problemu w biologicznie młodym wieku, ale z czasem sprawa zaczyna stawać się problematyczna. Czas wypisuje na twarzach i ciałach swoje znamiona – chce podkreślić, że przemija i gna do przodu. Ludzie nie mogą zatrzymać czasu, ale mogą poszukiwać metod na skuteczne przedłużanie młodości.

Przed medycyną estetyczną jest jeszcze kosmetyka profesjonalna – gabinety kosmetyczne i ośrodki SPA oferują liczne pakiety anty-starzeniowe. Można też samodzielnie przygotowywać zabiegi z kosmetyków profesjonalnych dopuszczonych do użytkowania w zaciszu domowym. Wizyta w gabinecie medycyny estetycznej obecnie nie jest niczym nadzwyczajnym, ale trzeba mieć na uwadze, że tego typu zabiegi ingerują w ciało. Owszem, dają super efekty, ale mogą też uzależniać i powodować problem niemożliwości godzenia się z przemijaniem. Zatem wybór ten ma charakter mocno indywidualny, a decyzja o zabiegu nie powinna być publicznie krytykowana, tak jak to ma miejsce wśród celebrytów.

Jest w Polsce miejsce, które słynie z cudów usuwania oznak przemęczenia i przywracania młodości. Jest to Stawa Młyny, będąca symbolem Świnoujścia. Swego czasu młynarz odmłodził marynarza – zalecając mu okłady z błota, kąpiele w morzu i spacery. Niestety skład mikstury błotnej nie został nikomu ujawniony, ale wiadome jest, że błoto ma zbawienne działanie na ciało. Wybierając się na wczasy do Świnoujścia koniecznie musimy skorzystać z okładów borowinowych i kąpieli morskich. Kto wie, może legenda okaże się prawdą i do domu po urlopie wrócimy młodsi o kilka lat?